V Humpolci se podnikání daří. Stal se Městem pro byznys 2015
Nízká nezaměstnanost, vysoký podíl podnikatelů, firem i velkých zaměstnavatelů a velmi dobré hospodaření radnice. Hlavní důvody, které dělají z Humpolce nejlepší město pro podnikatele v České republice. Druhá skončila Dobruška. Bronz bere loňský vítěz, Nová Paka.

Humpolec je dlouhodobě nejlepším místem pro podnikání. Dokazují to jeho pravidelná vítězství v rámci kraje a velmi dobře si vede každoročně také v celorepublikovém srovnání. Vítězem se stal v roce 2008, 2013 a také letos! Za zmínku jistě stojí také čtyři druhá místa. Humpolecká radnice i nadále pokračuje v nastaveném trendu a podnikatelům dopřává ty nejlepší podmínky.
K pozitivům tradičně patří vysoký podíl podnikatelů, firem i velkých zaměstnavatelů (3. místo v ČR).

Město se může pochlubit také velkým nárůstem obyvatel, nízkou dlouhodobou nezaměstnaností a místní podnikatelé mohou nabírat odborné pracovníky, protože podíl učňů a studentů odborných škol je na dobré úrovni.

Humpolecká radnice nadprůměrně dobře hospodaří. Náklady na dluhovou službu jsou na nízké úrovni a v ukazeteli iRatingu skončil Humpolec z 205 měst na velmi dobrém 16. místě. Také nastavení místních poplatků, které se týkají podnikaní, je na nízké úrovni. V neposlední řadě těží podnikatelé a město z velmi dobré polohy. Umístění u hlavní dálniční tepny D1 na půl cesty mezi Prahou a Brnem je více než výhodné.

Velmi mě těší, že jsme již potřetí vyhráli. Vždy je dobré vidět, že to co děláme, děláme správně a toto ocenění to potvrzuje. Podnikatelům se snažíme vytvořit ty nejlepší podmínky a dlouhodobě se nám to daří. Daří se nám lákat velké investory, podporovat tradiční podnikatele a rozšiřovat tak ekonomickou sílu města. Nezaměstnanost je u nás na velmi nízké úrovni a to je pardoxně skoro ten jediný „problém“, který nás nyní trápí. Chybí kvalifikovaná pracovní síla, ale já věřím, že se to do budoucna zlepší i díky většímu počtu odborných studentů v našem okolí,“ okomentoval vítězství starosta Jiří Kučera.

Celkové pořadí výzkumu Město pro byznys 2015 – Top 15

1. Humpolec
2. Dobruška
3. Nová Paka
4. Pardubice
5. Litovel
6. Pelhřimov
7. Třinec
8. Šumperk
9. Nové Město nad Metují
10. Pacov
11. Jindřichův Hradec
12. Lanškroun
13. Kroměříž
14. Písek
15. Jihlava

Více se dozvíte na www.mestoprobyznys.cz