Na oblast IT, výzkumu a vývoje se zaměřila podnikatelská mise, která míří do Spojených států amerických. Ve Washingtonu D.C., San Franciscu a Chicagu budou zástupci 20 českých firem a univerzit jednat o navázání nových obchodních aktivit společně s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Janem Hamáčkem a dalšími politickými zástupci. Podnikatelskou misi organizuje Hospodářská komora ČR.

„Hlavním tématem mise je technologický pokrok a digitální ekonomika. V návaznosti na návštěvu ve městech jako je Washington D.C., San Francisco a Chicago, ve kterých je soustředěn hi-tech průmysl, je tedy program mise primárně zaměřen na české firmy z oblasti hi-tech průmyslu, IT, inovací, nanotechnologií, biotechnologií ve zdravotnictví nebo inteligentních sítí – smart grids,“ vysvětluje viceprezident Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář, který podnikatelskou delegaci do USA vede.

Podnikatele čeká v každém městě několik setkání se zástupci amerických firem z IT oblasti, například z IBM nebo Google. Jednání proběhnou i v Silicon Valley nebo na univerzitách Stanford a Berkeley. Networkingu se budou věnovat až do neděle 22. května.

Miroslav Diro
Odbor vnější komunikace