Elektronická evidence tržeb (EET), tedy online kontrola tržeb, se týká podnikatelů a živnostníků, kteří za zboží a služby přijímají platby v hotovosti nebo kartou. Cílem zavedení je zamezit daňovým únikům.

Okresní hospodářská komora Česká Lípa pořádá další Čaj o páté 16. 6. 2016 ve Ville Hrdlička, tentokrát na velmi aktuální téma,  Elektronická evidence tržeb a další aktuální podnikatelská témata.

Pozvání na toto téma přijal Doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA, Předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků.

Karel Havlíček vystudoval stavební fakultu ČVUT, dále PIBS při Manchester Metropolitan University, doktorské studium dokončil na podnikohospodářské fakultě VŠE v Praze, kde se rovněž na fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Od devadesátých let hájí zájmy podnikatelů, zastává pozici předsedy představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Je spolumajitelem skupiny SINDAT, podnikající od roku 1990 v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Mnoho let se angažuje v akademickém prostředí, na Vysoké škole finanční a správní je děkanem fakulty ekonomických studií. Je nejcitovanějším tuzemským autorem na téma řízení malých a středních podniků, napsal pět odborných knih a publikoval v tuzemsku i zahraničí více jak stovku článků. Je členem Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace a Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst. Mimo mateřštiny hovoří anglicky, německy, rusky, španělsky, francouzsky a částečně čínsky.

 Havlíček